Bekçi Remzi ve Şaşkın Kamil Çilek Kokulunun Peşinde

Mizah_

“Remzi abi iki saattir bekliyoruz kimse gelmiyo şöyle yürüsek ya abi. Karşıdaki parkta bir sürü genç vardır. Kimlik sorarız, biraz da ceza yazacağız diye korkutur sonra affederiz.”

“Sus kamil. O atletli çıkacak. O çilek kokulu bugün bu çöp konteynırına gelecek. Bu gece olmazsa yarın yine çıkacak. Ölmek var dönmek yok.”

“ Aşk olsun Remzi abi. Kaç yıllık arkadaşınım. Yetmedi bir de iş arkadaşın oldum. Sen benim kokumu bilmiyorsun da elin adamlarının kokusunu nereden biliyorsun?”

“Nereden bilecem Kamil elindeki çöp poşeti çilek kokusu aromalı. Benim hanım da geçen şeftali kokulu, vanilya kokulu çöp poşetleri ısmarladı ondan biliyorum. Niye koklayım elin adamlarını. Ayrıca sen haşlanmış yumurtayla yeşil soğan kokuyorsun. Her sabah gobit yediğini nereden anlıyorum sanıyorsun!”

“ Abim benim beeaaa abilerin hası. Abi çıkana kadar buradaysak şu banka biraz uzanayım bari. Geceden beri bekliyoruz.”

“Saçmalama Kamil, görev başında uyunmaz. Gözlerini dört aç. Birazdan karısı eline o çilek kokulu çöp poşetini tutuşturup çıkarır. Biz de hemen ensesine çökeriz.”

“Tabancamı aldım hazırlandım abi. Çıkar çıkmaz binelim tepesine. Binelim de kurtulalım bu eziyetten.”

“Sok onu yerine. Hiç beklemediği anda ‘çıkar kimliği’ deyip korkutacağız. Kim çöp atmaya giderken kimlik alır ki. Çöpteki kediler GBT sorgulamıyor sonuçta. Çöpte kıstıracağım o çilek kokuluyu. Yaktım seni çilek kokuluuuooo.”

“Abi kimse çöpe giderken kimlik sormuyorsa biz niye soruyoruz.  Sabahtan beri içim dışıma çıktı. Limonlu salata ekşiliğiyle bozulmuş et ekşiliği karıştı, midemde garip bir yanma oluşturdu. Üstüne bir de köşedeki işkembeci pandemiden kimse gelmiyor diye bütün işkembeleri çöpe attı. Abi birazdan koku zehirlenmesinden gideceğim.”

“Ulan Kamil bu kadar koku varsa ben niye alamıyorum. Bana hiç koku gelmiyor abartma. Dur dur Kamil geri çekil geliyor. Şimdi avlayacağız onu. Tıpkı avına sessizce yaklaşan aslan gibi bekletip atacağız pençelerimizi. Atletinin askılarına kaçamayacak.”

“Tamam hazırım ben. Abi o değil de biz bu adamı niye bekliyoruz. Kaç kişi geldi. Kimseye kimlik sormadık. Çilek kokulunun ne farkı var. ”

“ Çok pis taktım Kamil bu adama. Geçen hafta  kapının önüne sandalye koyup oturdu. Tam uyaracakken içeri kaçtı. Ben geldim o girdi, Ben gittim o çıktı. Girdi çıktı, girdi çıktı. Ben de gittim geldim, gittim geldim akşama evin yolunu bulamadım. Ayaklarım dolana dolana yürüdüm yolda. Kulak kristallerim oynamış. Ben daha karıma bir tane kristal bardak alamamışım. İçimdeki kristaller kıpır kıpır. Araştırdım her akşam çöpe çıkıyormuş. Onu bu kez kıstıracam. Çok pis taktım Kamilllll. Aha yaklaştı. Sus Kamil çıkar ceza makbuzunu. Aç kalemin kapağını bekle beni.” 

“ Abi kristal derken!”

“ Dur dur Kamil. Bizi gördü bak yine girdi içeri. Çöpü de kapıya bıraktı. Bak bak nasıl da kaçıyor cibiliyetsiz.  Koş Kamil kapının önünde bekliyordur kesin. He hani nerede lan bu adam. Kamil bu sefer çilek de kokmadı bu poşet. Değiştirdi mi ne yaptı markayı. ”

“ Yok abi buram buram naylonlu çilek kokuyor buralar. Markaya kadar öğrenmişsin senden iyi dedektif olur Remzi abi.”

“ Araştırdım dedim ya Kamil. Attığı çöpe kadar öğrendim. Misal her akşam üç soda içiyorlar. Limonlu, sade, karpuzlu. Beyazları aceyle çitileyip, renklilere omo kullanıyorlar. Tavuğu bütün pişiriyorlar, kemiklerini de iyice sıyırıyorlar.”

“ Selam bekçi kardeş. Kimi bekliyorsun?”

“Hüoooooppp  insene aşağı. Korktun mu? İn aşağı cibiliyetsiz. Çilek kokulu poşetlerle çöp atmaya benzemez benimle dalga geçmek. Gel de cezanı keseyim. Sana o makbuzu verene kadar buradayım. Hiç olmadı kaşının üstünde gözün var derim yine yazarım o cezayı.”

“ Amirim yanlış yaptıysak kusura bakma. Kovit olmuşum ben ondan aklım şeyetmiş yani. Kovitte hafıza da karışıyormuş. Doktor dedi içeriyi dışarı, dışarıyı içeri görüp karıştırmışım. Yoksa sizi gel git gel git uğraştırır mıyım hiç. Hem yanlış anlamayın da kaşımın üstünde gözüm var diye yazma yetkiniz var mı? Sonuçta siz devletin sade bir bekçisisiniz.”

“ Sus lan dingil. Kovit movit anlamam ben bu kristallerin hesabı sorulacak oğlummm. Gel lan buraya.”

“ Gelemem amirim. Karantinadayım ben. Çıkmam yasak. Birazdan filalasyon ekibi gelecekmiş ilaç verecek ceza yazacaksanız bir zahmet onlarla gönderin.”

“ Filalasyon değil lan cahil. Filyasyon o.Kamil getir lan şu işkembeleri atalım şunun evine kokudan zehirleriz.”

“ Amirim affedin ama ben kovit nedeniynen koku hiç almıyorum. Tabak tabak işkembe yedim. Bana mısın demedi. Hanım koku almıyorum diye bütün pis işleri bana yaptırıyor.”

“ Koku almıyor musun? Nasıl yani?”

“Amirim zaten koku duyumu kaybedince kovit olduğumu anladım. Kusura bakmayın olmadı haftaya karantina bitince gelir yerim cezamı.”

“ Ulan Kamil ben de iki gündür koku almıyorum. Oğlum koş test verelim lan koş.”

“Remzi abi ben niye veriyorum testi?”

“ Niye olacak salak. Sabahtan beri amirim sen nereye ben oraya diye sarılıp duruyorsun bana. Karımdan çok sana sarılıyorum. Ben kovitsem sen de kovitsin.”

“ Amirim ben gelmesem haftaya kızın düğünü var. O kadar masraf ettim nasıl kovitim derim millete.”

“ Yürü Kamil yürü düğünde damat halayı çekecem derken cenazende mevlüt okutacaklar.”

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

WordPress.com’da Blog Oluşturun.

%d blogcu bunu beğendi: